HISTORIE


1928
B.P.S srl, je rodinná společnost, která byla založena postupnou cestou a nyní je ve své čtvrté generaci. Vášeň pro retušování a povrchové úpravy dřeva začala v roce 1928, kdy společnost ANTON BRAND založila v Německu první specializovanou společnost přinášející jeho jméno. Od té doby následovalo mnoho zkušeností, které zlepšily růst společnosti s neustálým důrazem na vysoce kvalitní technologii s udržitelným dopadem na životní prostředí.

1978 
Od mistra tesařství Antona Branda, kdy poštou a na kole proběhly první dodávky materiálů, byly zkušenosti předány Ing. Theodorovi Kausovi, v tomto smyslu šťastnějšímu, který mohl využít výhod automobilů. V roce 1978, s cílem vytvořit směsici technologie a kreativity, know-how a vášeň přenesl do Itálie Franco Bortoluzzi, který jako Ital emigroval do Německa. S nadšením a odhodláním přijal výzvu otce Theodora a založil v Jesolu, poblíž Benátek, společnost Borma Wachs. 

2020 
Od té chvíle umožnila technologická výměna materiálů a několik intenzivních technických zkušeností růst až do dnešní úrovně B.P.S. srl, která distribuuje do více než 50 zemí po celém světě. Borma Wachs, dnes BPS srl, je vedena čtvrtou generací s ambicí udržet rozvoj a zdokonalovat téměř stoletou tradici, vášeň pro dřevařský průmysl, s extrémní péčí o kvalitu a ekologickou udržitelnost.


ČR
Již od roku 2010 je firma Paulín CZ, s.r.o. výhradním distributorem značky BORMA WACHS pro ČR.